שמחת נתינה ואהבת חינם

תהילה שמואל, רכזת "צבר בכפר", שנה ב', שיווק טכנולוגי

כל השנה מתקיים אירוע המסורתי של היחידה בו כלל חברי היחידה מתלכדים, מגייסים כוחות ואהבה ומובילים שיפוץ, התחדשות וניקיון בבתי אוכלוסיות קשות יום. האירוע האחרון התקיים במהלך חופשת הסמסטר, ובסופו, הבנתי שוב את הערכיות והחשיבות החברתית האדירה שיש ליום הזה. החיוך הרחב של האנשים, האושר והמבט אסיר התודה של אותם אנשים, פשוט כבשו אותי. בתפיסתי כל אדם צריך לתת מעצמו, כיוון שהוא זוכה לעוצמה גדולה, כזו שלא ניתן לתאר במילים, ומי שלא היה נוכח בעשייה ביום זה, לא יכול לתאר את שמחת הנתינה שהציפה אותנו.
כשהגעתי ללמוד בספיר, כל מה שחשבתי עליו היה לסיים את התואר עם ממוצע גבוהה ולצלוח את הקורסים המשעממים. עם הזמן שעבר, התחלתי להרגיש שמשהו חסר לי, שאיני מסופקת ולא מצליחה להגשים את עצמי. כך הגעתי ליחידה למעורבות החברתית, שבה אני פעילה כבר שלוש שנים. היתה בי תחושה שיש לי את האפשרות והתשוקה לסייע למגוון של קהילות המתמודדות עם שלל בעיות סביבתיות, חברתיות וערכיות. כך ללמוד יותר על עצמי ועל האחר.
העשייה שלי החלה לפני שלוש שנים. בתוך היחידה למעורבות חברתית חיפשתי מקום שבו אוכל להיות חלק משינוי שחשוב לי. במקרה שמעתי על גרעין "צבר בכפר" בו אנו פועלים עם עולים חדשים יוצאי אתיופיה בכפר איבים, והחלטתי ששם אני רוצה להיות.

תהילה שמואל, רכזת "צבר בכפר", שנה ב', שיווק טכנולוגי

חוסר הוודאות בעניין ההישגים של המחאה החברתית האחרונה, קיבלה תשובה מספקת באמצעות העשייה בפרויקטים השונים של המעורבות החברתית. היום, אני יכולה להעיד על עצמי ועל הסטודנטים שאיתי בפרויקט "צבר בכפר", כי חלה התעוררות בקרב קבוצות צעירים המוצאים עצמם מחויבים לקהילה ולשינוי שהיינו רוצים לראות כאן ופועלים לקדמו. שיתוף פעולה, יוזמה ועשייה בסביבה הקרובה הם מבחינתי חלק מהותי ונחוץ לתהליך ההובלה והצמיחה של מחשבה חיובית כלפי החברה שלנו, במובן הרחב ביותר.