"פרויקט קפה גותה"

קפה גותה

בשנת הלימודים תשע"ה התחלתי את לימודי במכללת ספיר. במקביל ללימודי חיפשתי אחר עשייה חברתית בעיר שדרות שתוביל ותשפיע על קבוצות בני הנוער שבעיר. לפני כשנתיים הצטרפתי לפרויקט מטעם היחידה למעורבות חברתית, פרויקט שבמשך שנתיים הוא הבית השני שלי. 'קפה גותה'.
קפה גותה הינו פרויקט ייחודי השם דגש על יזמות עסקית בהפעלת בית קפה ועל עשייה חברתית המשלבת נוער במצבי סיכון וצעירים עם מגבלות. הפרויקט משלב סטודנטים הפעילים במעורבות חברתית יחד עם נערים ונערות במצבי סיכון ויחד הם מובילים את בית הקפה לאחד המקומות המשמעותיים בעיר. הפעילות המשותפת בין הסטודנטים לנערים הובילה ליצירת מקום מיוחד שבו הסטודנטים מתפקדים כאחראי משמרת ומלווים את הנערים אשר אחראים על שירות הלקוחות ובעבודות המטבח. השעות הרבות והקרבה בין הסטודנטים לנערים והנערות הפכה אותנו, הסטודנטים, ל"אחים" גדולים עבורם, למקום בו הם יכולים לספר, לשתף ובעיקר לצמוח מהמקום בו הם נמצאים. בנוסף הפרויקט מכשיר את הנערים לעולם התעסוקה העתידי לפניו הם עובדים ובו זמנית ניתן להם בית נוסף בו הם יכולים לדבר על הבעיות, הקשיים, הרצונות והחלומות שלהם. אנו רואים בקפה גותה מקום מרכזי, משמעותי וחשוב עבור הנערים והנערות ובאותה מידה גם עבורנו.
הצוות האיכותי שלנו מפעיל את בית הקפה שנמצא במתחם הסינמטק ומציע תפריט עשיר ומגוון, אוכל טעים שנעשה על ידי הצוות עצמו, ושירות.. שאין באף מקום אחר!
עידו כץ, סטודנט למנהל ומדיניות ציבורית ורכז פרוייקט "קפה גותה".