"פרויקט צוללת/קרנף"

קרנף צוללת

את הרומן שלי עם מכללת ספיר התחלתי לפני כשנתיים במחלקה לאומנויות הקול והמסך. עולם של עשייה ויצירתיות ללא גבולות. אבל משהו היה חסר, מקור של סיפוק עצום שהסתתר בתוך מקלט קטן במועדון "הצוללת" (הקרנף בדימוס). מועדון הצוללת הוא מועדון סטודנטים קהילתי, חם ואוהב. הוא ממוקם בשכונת עמיגור בשדרות, ופתוח מיד לאחר שעות פעילות המכללה ועד הלילה.
כשהתחלתי את הפעילות בפרויקט בתור רכז מן המניין, לא הכרתי את המועדון. על אף שהייתי כבר בשנתי השנייה ללימודים, לא ידעתי על קיומו של הבית הזה. שאפשר ליהנות ממנו גם כדי להכין את השיעורים של הקורס עם המרצה המעצבנת, וגם כדי לרכל על המרצה המעצבנת עם איזה חבר טוב. נחשפתי למועדון שמשמש בית לכל צרכיי הסטודנטים לאחר שעות הלימודים. כך שנהנים ממנו גם מי שבא כדי לחרוש על חומר הלימוד וגם מי שבא לשרוף את שולחן הסנוקר בטורניר לתוך הלילה (זה ממכר!!!). אפילו מי שמגיע "להתרסק" על ספה הנוחה אחרי יום מתיש של לימודים לא יוכל לפספס את הטלוויזיה הענקית (70 אינץ') שבמקום.
עם הזמן הבנתי שחשיבותו של המקום בחיי הסטודנט היא גדולה משציפיתי, ושהמקום המואר הזה והסביבה הכל כך נוחה מאפשרים לסטודנטים "לפרוק" את שעבר עליהם ולא פעם הרכז במקום משמש עבורם חבר לדרך הסטודנטיאלית, בין אם זה העצה הטובה ובין אם זה סתם לשבת ולשתות קפה ( זה בחינם!) ולדבר. אם חשבתי שכל זה עצום אז במהלך השבוע המקום מפעיל אירועים וסדנאות לטובת הסטודנטים. מסדנא לעיצוב בפוטושופ ועד מסיבה מטורפת עם הופעה ובירה, והכל הכל הכל בחינם.
השנה קיבלתי על עצמי את תפקיד הרכז האחראי על המקום. אני ועוד ששה סטודנטים מדהימים מפעילים את מועדון "הצוללת", שאומנם לא חגג עדיין סמסטר אבל כבר מסתמן כמקום "החם" בעיר. הסיפוק שאותו חיפשתי, מצאתי. הסיפוק הוא בחיוך של הסטודנט שמגיע למועדון, הוא לראות אותו מגיע יום אחרי יום, הוא ברגע שאתה מבין שהמקום חי ומשמש גרעין קשה, עיקש וכייפי של קהילת סטודנטים חמימה ומשפחתית.
תגיעו!!!!!
גיא בריצמן, אומנויות הקול והמסך, שנה ג'.