פרויקט חברה בעם

חברה בעם
'חֶבְרָה בָּעָם' הינו הפרויקט שפועל למען גיבוש קהילה צעירה, המשלבת לימוד ועשייה בתחום איכות הסביבה מנקודת מבט קהילתית.

רעיון הקמתה של חֶבְרָה בָּעָם נולד מתוך ההכרה כי המוצרים העודפים והחד-פעמיים שאנו צורכים נהפכים בסופו של יום לפסולת, הנערמת כאבן שאין לה הופכין, ומאיימת על איכות החיים של הדורות הבאים. חֶבְרָה בָּעָם משתמשת בהבנה זו כמשאב לפיתוח קהילתי. בכוחה לחבר בין סטודנטים לבין תושבי אזור הנגב המערבי בשני אופנים: דרך הצבת חזון "ירוק" משותף, ובאמצעות בניית קהילה אזורית ממחזרת לשם הגשמתו.

הפרויקט מהווה פלטפורמה נגישה לשימוש חוזר במוצרים תחת הכותרת "הישן שלך הוא החדש של האחר!" וכך מאפשר צמצום נפח הפסולת המושלכת ללא מיון.

פרויקט חברה בעם מפתח ומאגד בתוכו תכנים וידע בנושאים וסוגיות שונות בתחום הסביבתי קהילתי.

הסטודנטים הפעילים- מפעילים מרכז יד שנייה בשדרות שהפעלתו כוללת איסוף, מיון ומחזור פריטים יד שנייה מהקהילה. אחראים על פיתוח גינות קהילתיות, בניית תוכנית חינוכית והעברתה לקהילות שונות באזור. מפתחים ומאגדים תכנים וידע בתחום איכות הסביבה ומהווים מוקד מידע עבור התושבים באזור וארגונים חברתיים.

  • 'קוראים בשוקו'  מבית היוצר של חברה בעם הינו פרויקט המעודד ומקדם את תרבות הקריאה בקרב ילדים. 'קוראים בשוקו' הינה תוכנית של שעת סיפור המתקיימת בתוך חנות ספרים יד שנייה בקפה יע"ל . בתום הקראת הסיפור מתקיימת פעילות יצירה לילדים שגם היא מושתת על ערכי שמירה על  הסביבה והמחזור.

*גובה המלגה נכון לשנת הלימודים תשע"ז 9,000 ₪ , היקף הפעילות כ- 8 ש"ש – סה"כ 180  שעות שנתיות.

גובה המלגה המצוין כאן נכון ותקף לשנת הלימודים תשע"ז וייתכן כי ישתנה בשנת הלימודים הבאה.

ההרשמה הסתיימה לפרוייקט זה